NULK.cz - Tisková sestava

Podrobné vyhledávání Pondělí, 24. února 2020, svátek má Matěj
Národní ústav lidové kultury
Národní ústav lidové kultury
Kontaktní informace
Národní ústav lidové kultury
Zámek 672
Strážnice
696 62
Telefon: +420 518 306 611
Fax: +420 518 306 615
Email: info@nulk.cz
Článek

Zpěváček Slovácka 2017

Vytvořeno: 16.2.2017 | Autor: Zdeněk Bobčík

V průběhu března a dubna se uskuteční místní přehlídky soutěží dětských zpěváků. Cílem všech přehlídek a soutěží je podpora přirozené zpěvnosti mezi dětmi a mládeží ve vztahu k lidové písni, posílení jejich vlastní vědomé regionální příslušnosti a umožnění společného vystoupení dětí z různých regionů Slovácka. Slovácko je a vždycky bylo - ve vztahu k lidové písni - historicky nejzpěvnějším regionem.

Děti budou postupně soutěžit za Veselsko, Strážnicko, Horňácko, Podluží, Hanácké Slovácko, Kyjovsko, Kopanice, Uherskohradišťsko, Uherskobrodsko a Mikulovsko (data v příloze). Soutěž v sólovém zpěvu lidových písní je určena pro děti ve věku do 15 let. Účastník se představí v kroji a s repertoárem regionu, ve kterém soutěží. Proběhne také jedna samostatná soutěž dětí do deseti let.

Na základě hodnocení výkonů vybere odborná porota stanovený počet účastníků, kteří postoupí do dalších soutěží. Především je to oblastní kolo Zpěváček Slovácka dětí 10-15 let v sobotu 22. dubna ve Veselí nad Moravou, potom Zpěváček Moravy a Slezska v neděli 14. května ve Valašském Meziříčí a celostátní kolo v sobotu 17. června v Kyjově.

Národní ústav lidové kultury ve Strážnici přijal záštitu nad soutěží Zpěváček Slovácka. Pozvánky a bližší informace najdete na naší facebookové stránce NÚLK.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vytištěno ze serveru http://www.nulk.cz. Copyright © 2006-2007 Národní ústav lidové kultury.